Egyre kevesebb helyen lehet értelmesen szellőztetni a hajnali órákban, az ország nagy részén ugyanis trópusi éjszakán vagyunk túl, ami azt jelenti, hogy a hőmérséklet nem ment 20 fok alá. Sőt, voltak olyan pontok, ahol 22–23 fokot mértünk a leghidegebb órákban – írja az Időkép.
Ma országszerte 27 fok felett, az ország egy középső északnyugat-délkeleti szélesebb sávjában 29 fok felett alakul a napi középhőmérséklet — emiatt a HungaroMet több régióban is piros figyelmeztetést adott ki a hőségre. Szombaton éjféltől egyébként harmadfokú hőségriadó van érvényben.
A mai melegrekordot egyébként egy 91 éves, még 1935-ben mért 39,9 °C-os érték tartja, amit Szerepen rögzítettek anno, de ez ma simán felülíródhat, hiszen a legmelegebb órákban akár 36–41 fokot is mérhetünk.
Az UV-sugárzás a déli órákban továbbra is extrém lehet, tényleg pillanatok alatt le lehet égni, nagyon vigyázzunk a bőrünkre. Aki van olyan szerencsés, hogy a strandon tölti a napot, többször is kenje be magát naptejjel. Viseljünk kalapot, keressük az árnyékot és fogyasszunk nagyon sok folyadékot.





