A spanyolok és a zöld-fokiak jutottak tovább a H csoportból – Körös Hírcentrum

a-spanyolok-es-a-zold-fokiak-jutottak-tovabb-a-h-csoportbol-–-koros-hircentrum

foci vb

Spanyolország és az újonc Zöld-foki Köztársaság válogatottja jutott a legjobb 32 közé a labdarúgó-világbajnokság H csoportjából a pénteki, harmadik fordulót követően.

hirdetés

Az Európa-bajnok együttes 1-0-ra legyőzte Uruguayt, amely így kétszeres világbajnokként csak harmadikként zárt a négyesben, ráadásul két pontjával esélye sem maradt arra, hogy a 12 csoportból a legjobb nyolc között zárjon. Ezzel szemben az afrikai gárda gól nélküli döntetlent játszott Szaúd-Arábiával, így három döntetlennel szerezte meg a négyes biztos továbbjutást jelentő második helyét.

A spanyolok csütörtökön a J jelű négyes második helyezettjével találkoznak a nyolcaddöntőbe jutásért Los Angelesben, míg a zöld-fokiak pénteken a címvédő Argentínával csapnak össze Miamiban.

A csoportharmadikok közül Paraguay továbbjutása biztossá vált.

MTI

Kezdjük tiszta Appal!

Hallgass, vagy szólj be!

Töltsd le mobilalkalmazásunkat, hogy éjjel-nappal együtt lehessünk!

Hallgass minket bárhol és bármikor!

Vegyél részt nyereményjátékainkban, kérj dalt a kívánságműsorban, vagy értesíts bennünket talált állatokról, közlekedési helyzetről, rendkívüli eseményekről.

Hallgass minket bárhol, vagy küldd el nekünk hangüzeneted az alkalmazással!