Országos tűzgyújtási tilalom lépett érvénybe – Körös Hírcentrum

orszagos-tuzgyujtasi-tilalom-lepett-ervenybe-–-koros-hircentrum

A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint, május 29-én 00:00 órától tűzgyújtási tilalom lépett érvénybe az egész országban. Ennek értelmében péntektől tilos tüzet gyújtani a magyarországi erdőkben, a vasút és közút menti fásításokban, de még a kijelölt tűzrakóhelyeken is. A parlag- és gazégetés szintén nem engedélyezett a fokozottan tűzveszélyes időszakban.

A szabadtéri tüzek túlnyomó többségét az emberi gondatlanság és a nem megfelelő tűzgyújtási, illetve dohányzási szokások okozzák!

A nagy hőségben a növényzet is szárazabb, könnyebben meggyulladhat. Ebben az évben a tegnapi napig Pest vármegyében közel 181 hektárnyi terület vált a tűz martalékává. A leégett terület 254 focipályányi területnek felel meg.

A tüzek megelőzése érdekében a dohányzó autósok ne dobják ki az égő cigarettacsikket az autóból, mert az út menti száraz növényzet nagyon könnyen meggyulladhat. A kirándulók ne szemeteljenek, mert az üveg- és fémhulladék amellett, hogy szennyezi a környezetet, a nap sugarait összegyűjtve tüzet is okozhat.

Fontos, hogy aki tüzet észlel, haladéktalanul jelezze az egységes segélyhívó 112-es telefonszámon.

Az aktuális tűzgyújtási tilalomról és a tűzgyújtási szabályokról az www.erdotuz.hu, vagy a www.katasztrofavedelem.hu honlapon elhelyezett térképen lehet tájékozódni.

Kezdjük tiszta Appal!

Hallgass, vagy szólj be!

Töltsd le mobilalkalmazásunkat, hogy éjjel-nappal együtt lehessünk!

Hallgass minket bárhol és bármikor!

Vegyél részt nyereményjátékainkban, kérj dalt a kívánságműsorban, vagy értesíts bennünket talált állatokról, közlekedési helyzetről, rendkívüli eseményekről.

Hallgass minket bárhol, vagy küldd el nekünk hangüzeneted az alkalmazással!