Robbanás történt a Mol tiszaújvárosi üzemében – Körös Hírcentrum

robbanas-tortent-a-mol-tiszaujvarosi-uzemeben-–-koros-hircentrum

Robbanás történ a Mol tiszaújvárosi üzemében, egy ember életét vesztette, több súlyos sérült van – jelentette be pénteken délelőtt Magyar Péter a Facebook-oldalán, a miniszterelnök őszinte részvétét fejezte ki az elhunyt családjának.

Mint írta, Kapitány István energetikáért felelős miniszter úton van a helyszínre Hernádi Zsolttal, a Mol elnök-vezérigazgatójával.

hirdetés

A Tiszaújvárosi Krónika Facebook-bejegyzésében a lakosságot arról tájékoztatta, hogy az előzetes információk szerint pirogáz benzin-vezeték robbanás történt a Mol Petrolkémia Zrt. területén. A katasztrófavédelmi kirendeltség tájékoztatása szerint a lakosságot nem veszélyezteti a robbanás – olvasható a bejegyzésben. A poszthoz mellékelt fotókon sűrű fekete füst látható.

Dojcsák Dávid, a katasztrófavédelem Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei szóvivője az MTI-nek elmondta: a tűz oltása folyamatban van, a helyszínre elindult a mobillabor.

Frissítés: Magyar Péter a Facebook oldalán azt írja: a robbanás a karbantartás utáni újraindításkor történt. Az elsődleges információk alapján egy ember életét vesztette, 7 fő súlyos égési sérülést szenvedett. Az üzem oltását megkezdték. A megsérült csővezetéken jelenleg fáklyaszerű égés van.

MTI

Kezdjük tiszta Appal!

Hallgass, vagy szólj be!

Töltsd le mobilalkalmazásunkat, hogy éjjel-nappal együtt lehessünk!

Hallgass minket bárhol és bármikor!

Vegyél részt nyereményjátékainkban, kérj dalt a kívánságműsorban, vagy értesíts bennünket talált állatokról, közlekedési helyzetről, rendkívüli eseményekről.

Hallgass minket bárhol, vagy küldd el nekünk hangüzeneted az alkalmazással!