Ittas és jogosítvány nélküli sofőrök ellen intézkedtek Békésben – Körös Hírcentrum

ittas-es-jogositvany-nelkuli-soforok-ellen-intezkedtek-bekesben-–-koros-hircentrum

Fotó: Körös Hírcentrum

Az elmúlt napokban több esetben is intézkedtek a rendőrök Békés vármegyében ittas, illetve engedély nélkül közlekedő járművezetőkkel szemben.

A Szeghalmi Rendőrkapitányság 2026. május 15-én szabálysértési őrizetbe vett egy férfit, mert jogosítvány nélkül vezetett. A rendőrök késő este Szeghalmon, a Tildy Zoltán utcában igazoltatták, onnan állították elő. Ügyében három napon belül bíróság dönt. Szintén nem volt érvényes vezetői engedélye annak a férfinak, akit 2026. május 17-én 23 óra körül állítottak meg a rendőrök Kétegyházán, a Gyulai úton. Ő is őrizetbe vették és három napon belül bíróság elé állítják.

hirdetés

A gyanú szerint ittasan vezetett személygépkocsit az a férfi, akit 2026. május 16-án délután állítottak le a rendőrök Orosházán, a Bercsényi utcában. Bő két órával később Békésszentandráson, az István király utcában is ugyanilyen intézkedés történt, ott is egy személygépkocsi-vezetőnél lett pozitív a helyszíni légalkoholmérés eredménye. Mindkettőjüknél további mérések is megerősítették az ittasság gyanúját, így a rendőrök elvették a vezetői engedélyüket és büntetőfeljelentést tettek ellenük.

Békés VMRFK

Kezdjük tiszta Appal!

Hallgass, vagy szólj be!

Töltsd le mobilalkalmazásunkat, hogy éjjel-nappal együtt lehessünk!

Hallgass minket bárhol és bármikor!

Vegyél részt nyereményjátékainkban, kérj dalt a kívánságműsorban, vagy értesíts bennünket talált állatokról, közlekedési helyzetről, rendkívüli eseményekről.

Hallgass minket bárhol, vagy küldd el nekünk hangüzeneted az alkalmazással!